Sıkıysa Yakala – Catch Me if You Can Türkçe Dublaj 720p Tek Parça Full İzle | Film izle, Full Hd izle, Türkçe Dublaj izle, Vizyon Film izle
Sitemizde şuan toplam 854 film bulunmaktadır.

Sıkıysa Yakala – Catch Me if You Can Türkçe Dublaj 720p Tek Parça Full İzle

FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Sıkıysa Yakala – Catch Me if You Can Türkçe Dublaj 720p Tek Parça Full İzle

Catch Me if You Can (Sıkıysa Yakala) Filmi gerçek yaşanmış bir hikayeden almıştır konusunu. Hatta filmin yönetmeniolan Steven Spielberg, Catch Me If You Can: The Amazing True Story Of The Most Extraordinary Liar (Kolaysa Yakala: Sıradışı Bir Yalancının İnanılmaz Ama Gerçek Hikayesi) kitabından editleyip sinemaya uyarlamıştır.
Frank Abagnale Jr, daha 18 ine gelmeden FBI’ın en çok aranan listelerinin başında ismi geçiyordu. Peki Frank Abagnale Jr ne yaptı da daha 18 yaşına gelmeden FBI’ın en çok arananlar listesinde ismi en tepelerdeydi. Frank Abagnale Jr’nin sahte çek hazırlama konusunda müthiş bir yeteneğe ve keskin bir zekaya sahipti. Peki Frank Abagnale Jr bu işe neden ve nasıl başladı ? Frank Abagnale Jr’in babasının işleri kötüye gitmeye başlar ve kısa süre içerisinde iflas bayrağını çeker. Bunun sonucunda banka evlerine ve bütün eşyalarına el koyarlar. Bu iflasın neticesinde yeni bir eve taşınırlar ama Frank Abagnale Jr’in annesi evden bavulunu aldığı gibi kapıyı çekip gider. Frank Abagnale Jr babasıyla yaşamaya başlar ve bi süre sonra yanından ayrılır ve hayatta kalabilmek için paraya ihtiyaç duyar. nasıl para kazanabilirim diye düşünürken babasının doğum gününde hediye ettiği çek defterini kullanarak ilk sahte çek bozdurma hadisesini yaşar. Sonra sahte çek sahtekarcılığı işinde para miktarını büyütmeye başlar ve diyar diyar yabancı ülkere gitmeye başlar ve oralardaki bankaları da dolandırmaya başlamasıyla FBI’ dan özel bir dedektifin peşine düşmesiye sıkıysa yakala dercesine zeka oyunu oynarlar birbirlerine. Keyifli seyirler.
FBI ajanları iz sürerek olağanüstü yetenekleri olan genç bir dolandırıcıyı yakalamaya çalışır. Pilot, doktor, savcı vekili kimliklerine bürünerek, 26 ülkede dolandırıcılığa karışan zor bir lokma vardır karşılarında…
60´lı yılların sonunda geçen film gerçek bir karaktere dayanıyor. Azınlık Raporu ile farklı bir kulvara yönelen sinemacının kişisel (pozitif) temalarına geri döndüğü görülüyor. Aile kurumunu her şeyin tepesine koyan ve polisiye bir masal anlatan yapım, şimdiden bir klasik olmaya aday.

Ayrıca film, yönetmenin sinemasında uzun bir süredir görmediğimiz sıkı bir mizah duygusuna da sahip.

Tür: Biyografi, Komedi Filmleri, Suç Filmleri, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler

Yapım: 2002

IMDB Puanı: 7.9

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?